Aktualitky

leden únorbřezenduben květen červenčervenec srpen září říjen listopadprosinec
 
24.12.2012, PF 2013, Jílové
Václav, Jana Holochovi, Casey Fi-It, Dio Diesel Bugsy, Jo-Akim z Kopfsteinu, Bon Boa Annaperla

Veselé Vánoce a šťastný nový rok, Frohe Weihnachten und glücklices Neues Jahr, Merry Christmas and happy New Year Vaclav and Jana Holochovi, Kennel Windstorm
PF2012 otevřít

 02.06.2012, Dostih, DG Dog Gear Race of Champions, bodovací, Kolín, 360m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1xrozběhy, 1xfinále, místo, PLI Italian Greyhound Challenge CUP, místo
Bon Boa Annaperla 1xrozběhy, 1xfinále, místo, PLI Italian Greyhound Challenge CUP, místo
Dio Diesel Bugsy, senior 1xrozběhy, 1xfinále, místo, PLI Italian Greyhound Challenge CUP, místo
Foto Výsledky

Tak to byl mazec. Dostih sliboval pěkný zážitek. Se sólo běhy bylo přihlášeno celkem 17 italáků, do závodu potom 10. Já jsem se setkal v seniorech opět se svým tradičním soupeřem Táníkem. Tentokrát to nebyla tradiční soupeření. Poslední dobou jsem docela ve formě a běhám časy jako za mlada, takže jsem Táníkovo nedal šanci. Vyhrál jsem oba běhy s přehledem a navíc, na moje poměry, v dobrém čase. Mix se neběžel, holky byly tři a kluků bylo pět. Candelora mezi dámami nemá konkurenci, pěkně se držela Tijuška a obhájila druhé místo před nadějnou Calibrou. Lidově řečeno, vcelku nuda. To běhy kluků byly jiné vzrůšo. Na startu byl suverénní Brája, Faldíkův Avanti, Capobando, Akouš a náš benjamínek Bonýsek ve svém druhém závodě.Losování proběhlo opět úplně naopak. Akouš dostal dvojku, vedle do trojky šel nezkušený Capobando, potom Avanti, Boňas a v šestce Brája. Ten po startu vypálil a zmizel vpředu. A dobře udělal.  To co se začalo dít bylo potom dost kruté. 2 roky se potýkáme s Akoušem, aby se nebál do mlýnice a letos už to vypadalo nadějně. Bońas se vyvezl po vnějšku, Akouš vypálil, ale Capobando ho za boxy hned kousnul, přihrál ho do cesty Avantimu, který ho trefil, sice nezaviněně, hlavou do zadku a otočil ho. Akouš z poslední pozice začal stíhat Capobanda. Když ho za první zatáčkou předbíhal, dostal naloženo ještě jednou. Tentokráte už mu utekl, předběhl ještě Boňase, ale navíc už to nešlo. Se teřmi kolizemi, třetí místo není špatné.

http://italian-greyhounds.websnadno.cz/kresby/kresby_064.jpg

 

 

 

 

 

Jasné déčko nebylo uděleno, takže páníček se šel domluvit s majiteli Capobanda, aby mu dali sólíčko a nestavěli ho do finále. Neuspěl, byl pomalu jako třídní nepřítel. Jediné co se dohodlo, že ve finále půjde Capobando ze šestky. Jak to nazvat, co se dělo potom? Amatérismus, nezodpovědnost, sobeckost a ještě spousta podobných přídomků. To, že přehnané ambice zničí vlastního psa je věc jedna, ale že dokáží zničit případně ostatní psy, to nikomu nedocvakne. Po startu Capobando kousl Akima, potom kousl před ním běžícího Avantiho za ucho s krvavým šrámem a podlitinou. Brája tomu utekl, Avanti také. Terčem se stal Akouš, který byl celkem 4x okousán až do druhé zatáčky. Tam to Capobando vzdal, otočil se a běžel proti Boňasovi, který ho naštěstí minul bez zaváhání, což bylo důkazem, že pro něho je hlavní návnada a né dění na dráze. Akoušek znovu stahoval, ale zase třetí. I tak si zaslouží obrovské uznání neboť při žádné ze šesti kousanců nereagoval a ani neotočil hlavu a neustále se snažil běžet co nejrychleji.

Vážení majitelé italáků. To není samozřejmost, je to práce, trénink a hlavně správné postupy. Slovo „jdeme to zkusit“ páníčka rozpaluje do běla a mám moc velké obavy, aby páníček při své lásce k italákům, které by nebyl schopen nakopnout, nenakopl jejich páníčky. Kdy si někdo uvědomí, že za chování svého psa na dráze je zodpovědný jejich majitel a nemůže poškozovat ostatní. Mezi grejaři a vipeťáky to je dané a na takové majitele dokáží být velmi přísní, někdy až i hnusní. Ale tak to je a má být. Experimenty se dělají ve výzkumáku. Akoušku, synáčku, byl jsi největší hrdina závodu a vnouček Bonýsek se také pochlapil. Páníček nyní teprve začne druhou fázi přípravy, běh samotný. Nyní půl roku trénoval fixaci na návnadu a základní dráhové návyky.

 
27.05.2012, Dostih, Velká cena Mladé Boleslavi, bodovací, nominační, Mladá Boleslav, 345m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1xrozběhy, 1xfinále, 3.místo
Bon Boa Annaperla 1xrozběhy, 1xfinále, 5.místo
Dio Diesel Bugsy, senior 1xrozběhy, 1xfinále, 1.místo

Foto Výsledky

V dostihový den mě páníček půjčil mezi mlaďochy i když jsem si běžel svoji soutěž seniora. To proto, aby šli plné boxy italáků. Akoušek nádherně vypálil po startu, krásně šel dovnitř a s přehledem zvítězil v nejlepším čase dne. Já mám tradičně svůj první běh pomalejší, takže konečně mě předběhl Boňas. Druhá byla Tijuša před Calibrou a Versagem. Ve finále vylosoval Akouš šestku a vedle měl Versačeho. Po startu se na sebe namačkli a Versage Akouše úplně vyvezl na venkovní stranu. Akouš ho musel tentokráte oběhnout znovu ze zadu. Pochopitelně více jak na třetí místo nestáhnul i když stahoval hodně. Boňas byl poslední. Já jsem běžel v extra běhu, protože mě páníček zase půjčil na plnění licenčního běhu dcerky Harči. Té to běhá velmi dobře, takže mě s přehledem porazila, ale co by jste po dědkovi chtěli. Čas jsem si zlepšil, tak co. Škoda, že závod ovlivnila nezkušenost Versageho, ale na druhou stranu nekousal, pouze tlačil, takže OK. Páníček má tyto kontaktní situace vcelku rád.


26.05.2012, Dostih, trénink, Mladá Boleslav, 345m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1xtréninkový běh
Bon Boa Annaperla 1xtréninkový běh

Bolka nás přivítala pěkným počasím. Páníčkové nás přivezli na dráhu už v sobotu, kdy potrénoval Akouš s Boňasem. Stačil jeden běh. Tempo Boňase je stále takové „salámové“. My dostali povinný odpočinek a páníčkové se vrhli do víru oslav. Jakých to nevím, ale důvod k napití byl. Dlužno říci, páníček se držel, což se mu vyplatilo druhý den, který zahájil s čistou myslí. Paničku nebudu komentovat  nebo nedostanu nažrat….


13.05.2012, Dostih, Kolínský zajíc 480 m, bodovací, Kolín, 360m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1xrozběhy, 1xfinále, 1.místo
Dio Diesel Bugsy, senior 1xrozběhy, 1xfinále, 1.místo
Bon Boa Annaperla, mladý 1xrozběhy, 1xfinále, 1.místo
Foto
Výsledky

Dlouhá dráha je vždy zajímavá. Zatím se nám nepodařilo ukecat italáky na její absolvování. Nám to je vcelku jedno, na coursingu jsou tratě daleko delší a náročnější. Bonýsek běžel poprvé závod za mladý. Dali nás dohromady, aby běžel s někým. Zatím má smůlu, na mě nemá. Ale to je do času. Akouš vyhrál závod před Versagem a pesany paní Baxové, Forestem a Lilianou. Tady nebylo co řešit. Bonýsek měl svoji první bednu.


06.05.2012, Dostih, Pojizerské derby, CACT, bodovací, Mladá Boleslav, 345m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1x rozběhy, 1x finále, 2.místo
Dio Diesel Bugsy, senior 1x rozběhy, 1x finále, 1.místo

Bon Boa Annaperla 2xlicenční běh
Foto Výsledky

V Bolce šel Boňas 1x sólo licenci a jednou dohromady se mnou v seniorech. To abych měl nějakého soupeře. Doběhl až za mnou, snad si netroufá svého dědečka předběhnout. To je ale slušňák. V hlavním závodě šel Akim s Perlou. No, zase baba vyhrála, ale bylo to o chlup, 15 setin. Takže dobrý…


05.05.2012, Výstava, CACIB, Praha
Bon Boa Annaperla V2, R-CAC
Foto Hodnocení Výsledky

Na Prahu hlásil páníček a počítal s tetou Rokosovou jako handlerkou. Jinak na české a slovenské rozhodčí moc nejezdíme. Nevím, proč se páníček cpe někam, kde….. Poslední dobou jsou jaksi v módě stepující italáci, kteří si vyšlapují vedle volně jdoucí paničky. Kde je ten chrtí pohyb? Nebylo by lepší tedy italáky přeřadit mezi normální pesany a třeba jim i zakázat běhat. Ještě štěstí, že se občas objeví na výstavách běhací italáci a ukáží, že krása může být i ve standardu. Páníček má nejraději např. polské rozhodčí, které nezajímá ani dar předaný před výstavou, ani známější obličej. Bohužel Praha byla naopak. Nebudu to více komentovat, abych páníčkovi zbytečně neuškodil. V2 a R-CAC není špatné ocenění, ale taktóóóóóó…..

 
30.04..-03.05.2012, Dostih, tréninkový týden, Greppin (D)
Foto

Tréninkový týden v Greppinu je naše tradiční setkání s mnoha přáteli z Německa, Holandska, Belgie, ale hlavně s našimi známými ze Švédska, Justynou a Peerem a jejich smečkou. Ta se opět rozrostla o jednoho prcka. Probíhali tradiční disciplíny, házení něčím, někam, střelba ze vzduchovky i po setmění v záři reflektoru, souboj s pitím a jídlem všeho druhu atd. To se týkalo páníčků. My trénovali běhání. No přesně Bonýsek trénoval pořád, Akimek 2x a já se válel a až v den odjezdu ve čtvrtek jsem si mohl protáhnout párky ve společném běhu v šesti italácích. To zíráte co? My jsme už početné plemeno…

http://italian-greyhounds.websnadno.cz/kresby/kresby_072.jpg


 
 
 
 
 


 
29.04.2012, Dostih, Das Rote von Greppin, CACIL, Greppin (D), 365m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1x rozběhy, 1x finále, 3.místo
Dio Diesel Bugsy 1x rozběhy, 1x finále, 6.místo
Foto
Výsledky

Do Greppinu už jsme se těšili. V závodě běželo 7 italáků, všechno páni tvorstva, mužského pohlaví. Na jednoho musel zbýt „Černý Petr“ nepostupu do finále. Teoreticky asi na mě, ale já zabojoval v prvním běhu jsem až za poslední zatáčku celé pole odvedl. Až  cíli mě předběhl Pistázio. Akimek ve svém běhu se držel a skončil třetí. Nakonec nepostoupil Nitush, je to také senior jako já. Ve finále to bylo jasné. Bylo teplo, což nemám rád, takže pro mě poslední místo, ale ve finále. Vyhrál s přehledem Yoda. Akimek se snažil, ale prohrál nakonec s Weronkem Justyny. Bonýsek si zaběhl nakonec jedno tréninkové kolečko a byl na nové dráze v pohodě.


21.04.2012, Dostih, Jarní pohár, CACT, bodovací, Kolín, 360m
Bon Boa Annaperla, 2xlicenční běh, splnil
Foto
Výsledky

V Kolíně byl páníček v jednom kole. Boňas spolehlivě i když „salámově“ oběhl 2x ovál. Sicilačka měla poslední dobou nějaký ten nedoběh, takže páníček s ní blbnul okolo dráhy, aby jí navnadil. Nedoběh se nebral. A také žádný nebyl. 2x spolehlivě okroužila dráhu i když z boxů to zase nebyla žádná hitparáda. Startuje moc obezřetně. Ale to se dá natrénovat i mimo dráhu, takže  pohodě.


21.04.2012, Coursing, CACT, bodovací, Chlumec n/C, 700m
Jo-Akim z Kopfsteinu  1xrozběhy, 1xfinále, 2.místo
Dio Diesel Bugsy 1xrozběhy, 1xfinále, 3.místo
Foto Výsledky

Hurá na Chlumec. Páníčkové jeli pracovně už v pátek, neboť závod pořádal NordCoursing, takže čekala je makanda. V pátek se postavila trať a vše okolo, aby bylo vše na ráno nachystáno. Ihned po příjezdu nastaly nervy, protože zamluvené ubytování bylo obsazené bonitnějšími zákazníky, nás chtěli ubytovat někde daleko  v Chlumci, což je operativně nanic. Zkrátka, už nás tam asi nechtějí, takže pro nás, Chlumec byl naposled. Na hlavu si s..t  nenecháme. Ceny se také zvadly, takže je to o ničem. Podařilo se nám přeplatit jeden pokoj, v sobotu zase jeden jiný. Ceny lidové nebyly, ale co… Páníček v sobotu ráno zprovoznil rozhlas, vzal Boňase a Jíti sicilačku a vyrazil s námi do Kolína na běhání. Boňas si šel licence a sicilačka soloběhy. My zatím s paničkou běhali spolu s Yvetkou coursingu. Jak velí poslední tradice zase nás celkově porazila, baba jedna i když první běh jsme měli asi lepší. Akoušovi to za babama běhá lépe, takže ten zase porazil mě.
 
Páníček se vrátil až po vyhlášení výsledků, takže nás neviděl ani na bedně. V neděli běhali naši kámoši, nechrťáci. Páníček nás dal ještě 1x na zkoušku navijáku a Boňas dostal 2x 200 metrů rovinku. Jinak jsme se váleli na pokoji zatímco páníčkové makali na závodě. Domů jsme dorazili odpočatí a páníčkové utahaní. Chybí jim fyzička….07.04.2012, Dostih, Inter-Bohemia, CACIL+PLI Italian Greyhound Challenge CUP, Kolín, 360m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1xrozběhy, 1xfinále, 2.místo, PLI Italian Greyhound Challenge CUP, 1.místo
Dio Diesel Bugsy, senior 1xrozběhy, 1xfinále, 1.místo, PLI Italian Greyhound Challenge CUP, 2.místo
Bon Boa Annaperla, licenční běh 1x sólo, 1x společný běh, splnil, PLI Italian Greyhound Challenge CUP, 3.místo

Foto (P.Karel) Výsledky
 

Můj první dostih za seniory. Jó, utíká to. Páníček mě mezi ty mlaďochy už nedal a jedeme na titul seniorů. Ten mě ještě ve sbírce chybí. Naopak Boňase čekali dva licenční běhy. První běžel sólo, sice doběhl bez problémů, v boxech se ale otočil a rychlost také nebyla nic moc. Přece jenom od podzimu byla dlouhá doba a návyky se trochu utlumily. Já byl  v běhu sám běžel jsem opravdu s chutí, ale moje kosti se rozhýbaly pořádně až ve druhém běhu. Ten jsem běžel spolu s Boňasem a vyhrál jsem. Pramení to ale z nezkušenosti a nevyběhanosti Boňase, za měsíc už to bude určitě jinak. Důležité bylo to, že Boňas splnil i společný běh a licenci si dokončí v příštím závodě. To Akouš to měl horší. Běželi v běhu čtyři, Brája, Akouš a holky Tijuša a Abia. V prvním běhu Brája byl jasný, Akouš zase šel opatrně, takže mu holky nandaly. V druhém běhu se ukázala důležitost spolehlivosti. Brája opět zvítězil, Tijuša zůstala v boxech a když po dlouhé době zapnul Akouš v druhé zatáčce svoje turbo a přešel okolo Abiji jako nic, tak tu to přestalo zkrátka bavit a vrátila se. Podobnost čistě náhodná jako z Harčou. Kromě obvyklého umístění, byla hodnocena ještě doplňková soutěž PLI Italian Greyhound Challenge CUP, do které se nepočítal Brája, protože tuto soutěž pořádá jeho panička. Pořadí je určeno ze všech přítomných italáků a jejich časů. V té se Hološáci umístili na prvních třech místech v pořadí Akouš, já a Boňas.07.04.2012, Měření výšky italských chrtíků a vipetů, ČMKU, Kolín
rozhodčí paní V. Ronovská, pan V. Panuška, zapisovatel paní D. Bejčková
Bon Boa Annaperla -38 cm 
Měření záznam

Takže měření na bonitaci nám moc nešlo, páníček byl zvědavý s čím novátorským přijde Boňas na měření pro dostihy. Tentokrát už Boňas přišel na to, že se nenechá mlátit nějakým klackem po zádech, takže opustil postoj strnulého idiota a nechal se páníčkem vyvést a postavit do přirozeného postoje.
 
Párkrát prošel pod měrkou a nevyděsil se ani když paní Ronovská dala ten klacek do ruky panu Panuškovi, který se na něho zhurta vyřítil. S klidem bohéma se postavil a nabídl svůj hřbet, který byl opět bez dotyku pod měrkou. Dostal mínus 38cm. Jaký to rozdíl s plusem na bonitaci.01.04.2012, Mítink, DaC vítěz vyhlášení,  Úvaly            
Jo-Akim z Kopfsteinu, Dostihový vítěz 2011 + Coursingový vítěz 2011
Dio Diesel Bugsy Coursingový vítěz 2011

Hodnocení dostihový vítěz
Hodnocení coursingový vítěz

Ano, vážení přátelé, 3 tituly jsme si přebírali a nebyli jsme u toho. I tak lze plánovat a koordinovat akce. Pro nás byla důležitější bonitace, takže jsme si stupínky slávy nevychutnali. Ale co, nemuseli jsme se zase dohadovat o věcech, které stejně nikdo nechce měnit a kdo chce, má smůlu, protože „někdo“ nechce. A co si myslíte vy, ryba smrdí od hlavy nebo od ocasu??? Ano, máte pravdu, žijeme v Česku, takže vždy od ocasu.
 01.04.2012, ČMKU, KCHCH, bonitace, České Budějovice
bonitovala ing. R. Marešová
Bon Boa Annaperla „00000“

Hodnocení

Tak po absolutně perfektním předvedení Boňase na výstavě, při bonitaci to bylo naopak. Ještě že nás paní Marešová nevyhodila. Jakmile se šlo na Boňase s měrkou, ten se kroutil, zmítal jakoby to byl klacek. I chůze byla jako v minovém poli. A ani velezkušený páníček s tím nic neudělal, naopak, když viděl tolik okolní zvědavosti, tak na tom byli najednou oba úplně stejně. Ještě štěstí, že za ty dva dny vystavování byl Boňas už okoukaný, takže nebylo o čem. Dostal samé nuly, pouze výška byla jaksi nečitelná, protože byl tak strnulý, že ani nohu neohnul. Za trest dostal 38,5cm což je výška, která běháním stejně půjde dolů. Páníčkovi to vůbec nevadilo, protože stejně je pořád prcek a alespoň se trochu blíží mírám běhavců.01.04.2012, KV KCHCH, České Budějovice
Bon Boa Annaperla  V1, CAC, Klubový vítěz 2012, BOB & res. BIS Klubový vítěz 2012
Foto ⇔ Hodnocení

Páníčkové se vyspali na penziónu poblíž Budějek a s rozpaky, co se bude dít, vyrazili na ten důležitější den. Boňase čekala klubovka a potom uvedení mezi „hřebce“, bonitace. Páníček s tím pospíchal, protože nechce mít žádné „ruchy“ při začátku běhání. Tentokrát rozhodoval pan rozhodčí ze Srbska, který byl v sobotu pomluven. Je to ale velmi kvalitní veterinář, který publikuje ve světě, takže páníček byl zvědavý co bude. Boňas měl opět nejnabitější třídu. Tentokrát se ale oba zabejčili a předvedli se absolutně dokonale. Páníček šel nejdříve spodní vedení a potom v souboji dal vrchní vedení. Při postoji to jeden soupeř zkoušel že psa vystavil z výšky, ne z pokleku. Páníček na hru přistoupil a postavil se také. Boňas stál jako socha. A potom to šlo jako ve snu. V1, CAC, Klubový vítěz 2012, BOB & res. BIS Klubový vítěz 2012.
 
Bohužel, na závěrečkách se rozhodčí střídali a na soutěž celé desítky na nás vyšel pan Panuška a to šance nebyla. Z malých psů tam šla pouze paní Němcová s vipetem…. Ale i tak, Boňas ve svém věku vyhrál oba chrtí Klubové vítěze, KCHICH i KCHCH a stal se tak mým i Akimovým zdárným pokračovatelem, protože my to máme také. Není to však taková samozřejmost.31.03.2012, Výstava, CACIB, České Budějovice
Bon Boa Annaperla V2, R-CAC
Foto Hodnocení

Pro nás důležitý a nabitý víkend. Ale houby, pouze pro páníčky a Boňase. My lenošili v pohodě doma. Zásada páníčků, že jezdí na rozhodčí z ciziny vzala za své a místo polské rozhodčí přišla změna na poslední chvíli. Na pana Panušku nemáme moc štěstí, rozhodčí je to dobrý ale nám zatím moc nepřál. Boňas se předvedl velmi dobře, hodnocení dostal také dobré. V nabité třídě uhájil alespoň R-CAC, CACIB dostala ve psech paní Podaná a ve fenách paní Marešová včetně BOBu. No, měli jsme na víc, ale…každý den není posvícení.24.03.2012, Jarní Kralupy 2012, bodovací, nominační, Kralupy n/V, 700m
Dio Diesel Bugsy 2x běhy, 1.místo, 360 bodů
Jo-Akim z Kopfsteinu 2x běhy, 2.místo, 360 bodů
Foto Výsledky

Na Jarní Kralupy jsme se jeli protáhnout z gauče. Také jsme e jeli nominovat na ME. Počasí se vydařilo, sluníčko svítilo, pejskaři se po zimě poznávali nebo nepoznávali, zjevili se noví závodníci. Kralupy byli jako tradičně, všude daleko, páníček si vzal sebou motorovou koloběžku, to aby náhodou nezhubnul….
Trať byla postavena vcelku pěkně, byla dostatečně dlouhá i když tento rovinatý terén jí značně snížil obtížnost. Sympatické bylo to, že byla stavěna ve stylu vnitřní a vnější dráhy, což je prvek, který se používá poměrně často v Německu, v Belgii a Holandsku. Páníček tuto metodu používá hodně na závodech NordCoursingu.
Boňas jel na socializaci a měl smůlu, protože nám ho nepustili ani na rovinku. My byli hodně natěšeni. První běh jsme šli po směru hodinových ručiček, což je pro nás „i dostiháky“ vždy horší. Akouš šel trochu na kopírák, já si rozumně nadbíhal i když po startu jsem to trochu více napřímil, protože mě bylo jasné, kam ten třapatec jde.


 
Doběhli jsme , zakousli jsme a tradičně nepustili. Tentokráte tam byla vynikající kůže, mňam…. Po polední siestě a vyběhání na přilehlé louce navolno, jsme nastoupili na druhý běh. Na Akouše jsem měl ztrátu 3 bodů a motal jsem se kolem 10-15 místa z více jak 70 psů. Akouš byl 6-10. Druhý běh se nám povedl hooodně. Byla tam tradiční proutěnka, kterou většina psů obíhala nebo probíhala. My oba, coby nejmenší, jsme jí nádherně skočili. Do cíle jsme doběhli stejně, Akouš ke konci trochu vytuhnul. Spravedlivě jsme v závodě dostali stejně bodů, vyhrál jsem pouze díky lepšímu druhému kolu. Navíc jsem se stal vítězem speciální ceny pro nejlepšího malého psa závodu, což znamenalo, že jsem porazil kámoše vipíky, čehož si ohromně cením. Příští týden máme leháro, protože páníčkové jedou zs Boňasem na CACIB Budějek, druhý den potom na klubovku chrtů a Bońas absolvuje přijetí mezi dospěláky – bonitaci.05.02.2012, Výstava, Duo-CACIB, Brno
ČMKU registrace
Bon Boa Annaperla Český junior šampión potvrzen

Diplom

Bonýsek si na výstavě nechal potvrdit splnění Českého junior šampióna. Titul získal na svých prvních třech výstavách, které byly od každého něco. První byla klubová výstava italáků v Litoměřicích, kde získal i klubového vítěze mladých, rozhodčí paní W. Misterka- Klusk z Polska. Druhá byla mezinárodka v Českých Budějovicích, kde získal i titul nejlepšího mladého psa, rozhodčí paní W. Hubenthal (S). Třetí byla Hanácká národka,kde znovu získal titul nejlepšího mladého psa, rozhodčí pan L. Siejkowski (PL) Tak se ptám v kontextu s výsledky z Brna, „Kde udělali soudruzi rozhodčí chybu?“  Bonýsek je ještě ve vývoji, takže máme šanci, že po měsíci zošklivení, což je rozdíl mezi Hanáckou a Brnem, můžeme třeba zkrásnět. Ale pokud pes šmajdá, chodit se nenaučí i kdyby…..05.02.2012, Výstava, Duo-CACIB, Brno
Bon Boa Annaperla VD
Foto
Hodnocení

Preference béžové barvy.  Tak to asi Boňas nebude mít šanci. A také neměl. Dostal VD a šel. Posudek je na výbornou, takže ani nevíme, co bylo špatně. Kruh byl zázračný. Psi, kteří chodí na diagnózu, byli najednou za hvězdy, psi, kteří chodí dokonale? U těch se hodnotilo všechno, kromě chůze. A představte si, ani potenciál u Českého junior šampióna a Klubového vítěze mladých nebyl odhalen. Všichni rozhodčí se před tím mýlili a až nyní se proláklo, že Boňas je tak dobrý do salámu. Do Budějovic jede Boňas s páníčkem, který si ho sám vystaví. Druhý den bude ještě klubovka a bonitace, takže uvidíme. Poprvé to bude mezitřída. Už aby se začalo běhat, to si spravíme náladu. Ty výstavy jsou pro nás za trest. Prohrávat se musí umět, ale my to umíme na dráze, kde je to jasné. Ale takhle? Nedávno si utahovali lidé na FB z rozhodčího pana Hořáka. Je to svéráz a jeho slovník je barvitý. Ale od něho odcházíte třebas naštvaní, ale víte proč. Tady ani z hodnocení nelze vyčíst, proč máme ve smečce nejhoršího italáka nedělního Brna. Paradoxně, pozitivem bylo to, že jsme si nechali na výstavě vystavit Českého junior šampióna.04.02.2012, Výstava, Duo-CACIB, Brno
Bon Boa Annaperla V3
Foto
Hodnocení

Do Brna odjížděl Boňas jenom tak, protože jsme Českého junior šampióna splnili  již v lednu v Brně. Zaplaceno bylo, tak se jelo na zkušenou. Přestože nám vkus rozhodčích na obě výstavy byl známý a nebyl pro nás nikterak příznivý, nebáli jsme se nést kůži na trh. Byla to určitě naše poslední výstava v Brně, neboť tato výstava je profláknutá, alespoň v kategorii italáků, z východu si tam jezdí pro tituly. Bylo to za mých časů, za Akoušových časů a nic se nezměnilo. Paní rozhodčí italákům zajisté rozumí, neboť její chovatelská stanice Sobers je dlouhodobě známá. Bohužel preferovala ortodoxní standard, její psi mají ostře svažitá záda a to už od kohoutku s kratičkýma zadníma nohama. Pravý opak je Boňas, navíc má období, kdy již není mladý, ale není ještě dospělý. Takže jsme narazili s hrudníkem, roční pes nemůže mít ještě hluboký hrudník, obzvlášť ten, který stojí na dlouhých nohách. Záda má rovnější, což je dobré na běhání, to já ze svým hrbem bych slavil úspěch. I ty hnáty bych dovedl pokrčit, to by měla rozhodčí radost, co? Co má Boňas dokonalé je chůze a pohyb. Takový italák tam nebyl.  Ale to se bohužel ukázalo jako absolutně okrajová záležitost hodnocení. Vyčůrejte se v kruhu a dostanete BOBa, tak to bylo. Rádi jezdíme na zahraniční rozhodčí, ale musíme příště více vážit a preferovat ty, kteří dokáží hodnotit psa i v pohybu. Skupina 10, chrti, jsou běžci. Bohužel trend poslední doby separovat psy na výstavní a sportovní z obou stran degradují standard. Můj páníček má osobně problém s výrobou mazlíků, kteří dělají ostudu vlastnostem chrtích plemen. Krása chrta spočívá v přirozenosti a kráse pohybu, což velkovýrobci ne zcela chápou. Jó, odlišnost ve znacích docílená krytím amerického standardu, to se trpí. Stačí se podívat na stránky velkých chovatelů, včetně paní rozhodčí.11.01.2012, Díziček tatínek, štěňátka, Sládkovičovo, SK
Dio Diesel Bugsy&Eillen Skarak, narozeny 11.01.2012
3 štěňata, 2 feny, 1 pes, IG´S Mraja E-liter
Foto

A mám další potomky, tentokrát opět na Slovensku u Janky Mrázové. Přebral jsem Akoušovi Lilly, se kterou měl štěňátka přede mnou. Ten až se dozví, že má parohy, to bude mazec. Ha,ha… italák s parohama, Akouš „kornuto“. Narodili se tři, dvě fenky a jeden pejsek.
 
Barevně je to úplná trikolora. Uvidite na fotkách. Od Šumavy k Tatrám, od černé po stříbrňáka, který stejně určitě zase nezůstane stříbrňák. To měl Akouš stejné. Měl jsem mít ještě další krytí v Čechách, ale páníček drží slovo, že zde už krýt nebude. Máme k tomu své důvody. Páníček jedná o dalších krytích v zahraničí a to dost zdaleka. Uvidím. Ono třeba taková španělská kráska by nebyla k zahození….08.01.2012, Výstava, Hanácká NV, Brno
Bon Boa Annaperla V1, CAJC, BOJ
Foto ⇔ Hodnocení

My jsme doběhali, páníček nás odvezl domů. Za námi jeli Bejčkovi, kteří si převzali boudičku, Bonýska,, který měl z našeho návratu radost asi minutu, která byla potřeba na naložení do jejich auta. Batůžek už byl naložen a hurá, nejdříve do Duchcova a potom na výstavu. Bonýska čekalo v Duchcově spousta zvířátek včetně angorské kočky, která je na jeho lovném seznamu. No, podle fotek je to jasné. Žádné tulení nebylo.
 

Výstava v Brně byla vskutku unikátní. Po přísné polské paní rozhodčí na klubovce, přišel ještě přísnější pan polský rozhodčí. Naprosto jasně nastavil zrcadlo českému chovu. Nekompromisně vyřadil několik psů z výstavy, hodnocení bylo velmi přísné o čemž svědčí neudělení žádného R-CACu. Bonýsek bojoval v konkurenci 3 psů a na to, že vůbec!!! netrénujeme, tak se předvedl skvěle. Už po třetí jsme tvrdili, že potrénujeme, ale zase nám to nějak nevyšlo. Ještě, že ten Boňas je rozený komediant, takže přežil ten uragán a dostal V1, CAJC, BOJ a splnil tak podmínky pro přidělení titulu Junior šampión ČR. Protože páníček musel mít sichr, tak hlásil i Duo Brno. Tam pojede Boňas s tetou Rokosovou bez stresu o výsledek. Nechá si titul zapsat a bude hotovo. Bonýsku, dobrý, ale hlavně aby ti to běhalo. Neboj se, páníček tě nebude mučit po výstavách, určitě nemá ambice mít nejúspěšnějšího výstaváka, což splnil i u nás s Akoušem. My mohli mít možná závratnou výstavní kariéru, výstaváky jsme s přehledem poráželi, ale páníček dal přednost tomu, co nás baví. A za to mu patří náš obrovský dík.07.01.2012, Coursing sněžný, NorCup Sněžník, CACIL,CACT,bodovací, Jílové-Sněžník, 700m
Jo-Akim z Kopfsteinu 1x rozběhy, 1x finále, 5.místo
Dio Diesel Bugsy 1x rozběhy, 1x finále, 6.místo
Foto ⇔ Výsledky

Páníček opět řediteloval zimnímu coursingu na Sněžníku. Ve středu ještě nebylo po sněhu ani památky a páníček spolu s kluky z městské údržby prosekávali trávu na trasu lanka. Čtyři hodiny si mákli a druhý den napadlo 30cm sněhu. Takže okamžitě vyjel sněžný skútr na úpravu tratě. Dělalo se co se dalo, aby byly připravené cca 15m široké pruhy. Trať byla postavena cca 700m, což bylo sice pro velká plemena na spodní hranici, ale vzhledem k technické i fyzické náročnosti, to bylo tak akorát. Blbý bylo to, že páníčkové nás šoupli do ohrádky a neměli v podstatě vůbec čas. Závod to byl obrovský, hlášeno bylo  139 účastníků, 24 plemen z 8 zemí (CZ,SK,PL,A,D,RU,NL,H). 8 plemen běželo o CACIL a 11 plemen o CACT. Kromě Mistrovství Evropy se takto obsazený závod na území ČR neběžel. Počasí bylo z počátku velmi přívětivé a krásně to odsejpalo. Tým šlapal parádně. Asi v 11,30 začalo najednou hustě sněžit a padla hustá mlha. Pochopitelně to bylo zrovna na běhy italáků. Dá se říci, že jsme běželi už opravdu v neregulérních podmínkách. Rozhodčí i tahač to měli velmi obtížené, takže například Akouš běžel s Yodou, rychlostně na něho kupodivu stačil, ale nakonec dostal za rychlost o 4 body méně a navíc ještě o bod méně než já, který jsem se tradičně do cíle dobelhal, protože jsem opět běžel pouze v hlubokém. Běželo se pouze jedno kolo, protože počasí se ani po dvou hodinách nelepšilo a rozhodčí tudíž závod přerušili.
 
Vydělali na tom vipeti, kteří běželi druhý den. V neděli už vše šlo jako na drátkách a odběhalo se neskutečných 80 běhů a to ještě byla časová rezerva. Kdo měl zájem, ze sobotních účastníků, tak si mohl zdarma odběhnout tréninkový běh. Nás páníčkové odvezli v sobotu domů, takže jsme nezažili večerní zábavu, která se protáhla do ranního kuropění. Závod se neskutečně povedl. Ohlasy jsou obrovské a páníček má o starost navíc, jak naplánovat příští ročník, abychom se vešli a ještě povýšili kvalitu.
 
TOPlist