Aktualitky

leden únorbřezenduben květen červenčervenec srpen září říjen listopadprosinec
 
24.12.2006, PF 2007, Děčín
Václav, Jana Holochovi, Casey Fi-It, Dio Diesel Bugsy

Veselé Vánoce a šťastný nový rok, Frohe Weihnachten und glücklices Neues Jahr, Merry Christmas and happy New Year Vaclav and Jana Holochovi, Kennel Windstorm
PF2007 otevřít

 
24.12.2006, Druhé vánoce Dízika, Děčín
Dio Diesel Bugsy, Casey Fi-It

Foto

Tak jsem to zažil podruhé v životě a pan Ježíšek zase nepřišel. Nechal zase balíčky pod tím stromkem, který nesmím počůrat, to už vím a všechno to jídlo a pití jsme museli zase spořádat sami ve smečce. Zase jsme dostali s Kejzinkou dárek. Nejvíce mě štvou ale ty věčné rachejtle. Kejzinka ta je z toho úplně hotová. Letos vůbec nebylo to bílé studené, říkají tomu sníh. Je to sranda, když my pejskové čucháme do té studené bílé peřiny, to potom prskám a tomu se zase říká rýma. Nocleh pod páníčkovou peřinou to vše spraví.


 
30.11.2006, Trénink, běžecký pás, Děčín
Dio Diesel Bugsy, Casey Fi-It

Video

Můj páníček je blázen. Pořídil běžecký trenažér a začal nás na něm kondičně připravovat.
 
No dobře, když to je za žrádlo, tak to beru. No nevím, zatím mě to moc nenadchlo. To Kejzinka, ta za žrádlo tam bude běhat třeba jenom po předních. Doufám, že si to páníček zkusí taky sám, potřeboval by trochu ubrat na váze. Určitě se více těším, až se zase budu moci prohánět za tím střapcem v přírodě. Jó a taky na to pivko s buřtem co si tam vždycky dáváme.

 
18.11.2006, Výstava, MV CACIB Praha
Dio Diesel Bugsy, mezitřída, V1, CAC, R-CACIB (CACIB přechází po ICH. Bilbo Gil Endor)

Foto ⇔ Hodnocení

V Praze se sešla opět velká konkurence. Páníček se mnou poctivě od rána trénoval vystavování v kruhu. No ještě to tak neumí, ale snaží se. S paní rozhodčí se velice dobře komunikovalo a hlavně na stole jsem se dobře předvedl. Byla u toho i trochu legrace a páníčka to úplně uvolnilo, takže mě to až tolik nekazil. Dokonce jsem při posledním rozhodování zůstal v kruhu s Bilbem Gil Endor paní poradkyně chovu Podané, který v té době již byl Interchampion. Je to velice zkušený, hezký a úspěšný pejsek. Byla to pro mě veliká zkušenost a potvrzení, že zrovna nepatřím mezi šeredky, takže třeba i nějaká ta krásná nevěsta se ve mně shlédne a konečně si…
 
 05.11.2006, Výstava, MV CACIB Nitra (SK)
Dio Diesel Bugsy, mezitřída, V1, CAC, R-CACIB

Foto ⇔ Hodnocení

Dobří psi se vracejí. V Nitře už to znám. Zase mě vystavovala panička chovatelka. Na výstavě byla velká konkurence a posuzovala nás zkušená paní rozhodčí až někde z Anglie. No co více říci, snažil jsem se ze všech sil a ostudu jsem neudělal. Posudek jsem dostal nádherný a líbil jsem se.


21.10.2006, Řízený trénink Kolín, 360m
Dio Diesel Bugsy, 2xsólo běh
Foto

Kolín už jsem znal a lidičky kolem už jsem poznával, takže jsem nebyl až tolik nervózní. Věděl jsem co páníčkové očekávají, takže jsem jim chtěl udělat radost. Bylo hezké slunečné počasí. V prvním běhu jsem za zatáčkou zakopl o nějaký krtinec a udělal jsem tři kotrmelce. To mě teda naštvalo a když jsem viděl toho třapatce vbíhat do další zatáčky, tak jsem přidal tempo a dostihl ho v pískovišti. Tam jsem mu to nandal a vysvětlil jsem mu, že příště by měl trochu počkat. V druhém běhu to bylo v pohodě a po doběhu jsem ho ani nepokousal. Na konci se tam slavil závěr sezóny a báječní lidičkové udělali báječnou atmosféru. Losovala se ještě tombola a my jsme také něco vyhráli. Už se těším na příště až si bud moci dát zase s páníčkama buřta a pivo. No ale není to vlastně dopink? Aby mě tak diskvalifikovali.

 
14.10.2006, Dostih, Kolínská podkova, bodovací, 280m
Dio Diesel Bugsy, splněna licence (16měs.), 1xsólo běh, 2xspolečné běhy

Foto

To je teda věc. Panička chovatelka moje páníčky zblbla, že musím mít geny pro dostihy a aby to zkusili. Domluvili se a setkali se v Kolíně na posledním dostihu sezóny. Umíte si to představit, spousta psů a lidiček, páníčkové vyvalení, já ještě víc. Přihlásili mě k sólo běhu, byli tam takové startovní krabice, které dělaly hrozný rámus. No než jsem se zklidnil, museli se mnou páníčkové dvě hoďky chodit v davu. Potom jsem už rezignoval a nechal se vypustit za něčím takový střapatým. Zkoušel jsem to dohonit, ale musel jsem oběhnout celý okruh, abych to mohl zakousnout. Všichni byli natěšení, ale já šel odpočívat. Potom mi nechali dvakrát běžet s mýma sestřičkami, které byly už zkušené dostihové harcovnice. V pohodě jsem to doběhl. Ono je vždycky lepší běhat za ženskýma než sám. A zase nadšení, páníček mi to nechal zapsat do takové zelené karty a bylo dílo hotovo. Ještě mě na jaře změří a mám glejt na dostihy.
 


 
03.09.2006, Bonitace Mladá Boleslav
Dio Diesel Bugsy, klasifikace chovný
Foto

Tak prý už jsem dost velký na to, abych dostal papír, že můžu mít děti. Když jsme přijeli do Boleslavi, kde už jsem jednou byl, byla tam právě výstava. Na tu já ale nešel. Já byl na nějaký Bonitaci. Bylo to podobný jako výstava, ale prohlíželi mě tam daleko důkladněji, měřili a vážili mě a pořád se radili. Byla tam paní rozhodčí Ubrová, paní Marešová a pan Mareš, z jejichž chovné linie pochází Kejzinka. Byli na mě shovívaví a hodní. Mají hodně zkušeností jak pejska uklidnit a naznačit mu co od něho potřebují. Jak jsem byl dopředu nervózní, tak ze mě vzápětí nervozita spadla. Dopadlo to dobře, dostal jsem chovnost. Teď ještě nějakou tu nevěstu.

 
Dio Diesel Bugsy, Casey Fi-It
Foto

No to byl nářez. Poprvé jsem se dostal k takovému velkému slanému rybníku, říkají tomu moře. Cesta byla dlouhá, pořád jsme někde stáli v koloně aut. Já jsem v pohodě spal, Kejzinka dostala prášek na spaní, protože neumí cestovat, takže asi kvůli tomu nezamhouřila ani na chvíli oko. Ubytovaní jsme byli v krásném domě, říkali tomu apartmán. Každý den jsme byli u vody, po trochu zdráhání, jsem si oblíbil jak opalování na sluníčku, tak i koupaní. Koupali jsme se asi 5x denně. Přes poledne si nás páníček vždy odvedl domů, panička se opékala na slunci. My jsme si dáchli v postýlce, a odpoledne jsme šli zase na koupando. Večer jsme se vždy procházeli okolo moře, koukali na lodě a skončili vždy v nějaké hospůdce na véču. Jó, masíčko vždycky zbylo a k tomu kafíčko nebo trochu pivka, zkrátka super relax.
 


 
09.07.2006, Špindlerův Mlýn, Krkonoše, dovolená
Dio Diesel Bugsy, Casey Fi-It
Foto

Abychom se trochu rozpohybovali, jeli jsme na dovču do Krkonoš. Takové hory jsem ještě neviděl. Bydleli jsme v krásném hotelu na kopci, večer jsme seděli na terase, přes den jsme se mohli koupat a slunit u bazénu. Jó, mohli. Páníčkové nás ale pořád honili po kopcích. Poprvé jsem se svezl na lanovce. To je teda věc. Držel jsem se páníčka jako klíště. Taky jsme byli u pramene té velké řeky, která nám teče před barákem. Hodně jsem viděl, hodně jsem chodil a večer jsem byl rád, že jsem se svalil do měkkého kanafasu.
 26.05.2006, 1.narozeniny Dízika, oslava, Děčín
Dio Diesel Bugsy, Casey Fi-It
Foto

Moji páníčkové měli špatnou dobu. Naše babičky, které jsem krátce znal obě umřely. Proto omezili co se dalo a až teprve moje výročí narozenin oslavovali. Pro mě to byla novinka. Protože to souviselo se žrádlem, tak příjemná. Dostal jsem dobrý spešl psí dort. Podělil jsem se o něj s Kejzinkou. Dárky jsme dostali také oba. Svíčku jsem se ale sfouknout nenaučil. Mám na to asi dlouhou tlamu.
 
 
TOPlist